Декомунізація в Україні: що буде з олімпійськими ведмедиками під Києвом
Опубликованно 23.12.2017 03:40
В управлінні культури, національностей та релігій Київської обласної держадміністрації заявили, що скульптури не належать до об'єктів і пам'яток культурної спадщини. Також в управлінні додали, що вони не підпадають під дію "закону про декомунізацію".
Кілька скульптур олімпійських ведмедиків біля Києва, які були символами Олімпійських ігор 1980 року, не підпадають під закон про декомунізацію, повідомив "Обозреватель".
Декомунізація як діагноз: на черзі пельмені, річки, ставки, театри
За даними видання, їх подальшу долю можуть вирішувати місцева влада.
Видання пише, що до них в редакції звернулися читачі, яких цікавило виконання "закону про декомунізацію" ("Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки"). Читачі, зокрема, повідомили, що в Київській області перед в'їздами в Київ до сих пір стоять символи московської Олімпіади, і поцікавилися у журналістів, чи підпадають скульптури під дію закону.
Повідомляється, що в адміністрації Святошинського і Дарницького району журналістам повідомили, що скульптури ведмедиків на балансі не значаться. Не перебували олімпійські талісмани на балансі державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор").
"В управлінні культури, національностей та релігій Київської обласної держадміністрації заявили, що скульптури не належать до об'єктів і пам'яток культурної спадщини. Також в управлінні додали, що символи Олімпіади-80 не підпадають під дію "закону про декомунізацію", — повідомило видання.
Декоммунизаторы під забороною? Соцмережі погомоніли про Вятровиче нон-грата
Те ж саме виданню відповів і головний "декоммунизатор" України – директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. За його словами, подальшу долю скульптур повинні вирішувати місцева влада. "Питання має вирішуватися на рівні міської ради або адміністрації", — резюмував В'ятрович.
Олімпійські ведмедики були створені на столичному комбінаті "Художник" за замовленням Міністерства транспорту України в 1980 році. Вартість кожної скульптури тоді обійшлася близько 2000 рублів. Оскільки Київ був одним з міст, які приймали Олімпійські ігри, у в'їзді в столицю і було вирішено встановити символи змагань.
За даними видання, влітку 2016 року у Києві розбили скульптуру олімпійського ведмедика біля готелю "Либідь".
Категория: Киев