Киян, які підпалили будівлю УПЦ МП, відпустили на поруки нардепів


Опубликованно 17.03.2018 02:14

Киян, які підпалили будівлю УПЦ МП, відпустили на поруки нардепів

Постанова набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає. Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка взяли на поруки близько десяти депутатів.

Апеляційний суд Києва відпустив на поруки близько десяти народних депутатів архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шемотюка, підозрюваних у підпалі самобуду УПЦ Московського патріархату в центрі Києва. Такі рішення судді винесли 5 лютого.

"Апеляційну скаргу захисника Горбаня задовольнити, рішення суду про запобіжний захід скасувати. Застосувати щодо підозрюваного Горбаня запобіжний захід у вигляді особистої поруки депутатів Іллєнко, Левуса, Барни, Луценка та інших", — сказав суддя Ігор Паленик.

Суд також зобов'язав Горбаня не відлучатися з Києва без дозволу прокурора або слідчого і здати паспорти для виїзду за кордон.

Постанова набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Як повідомляє "Радіо Свобода" з залу суду, Горбань не був присутній на засіданні, а перебував у Лук'янівському СІЗО і включався по скайпу.

Частина депутатів після проголошення рішення суду поїхали до СІЗО, щоб забрати Горбаня.

Пізніше аналогічне рішення суддя Валерій Лашевич виніс і щодо Шемотюка.

Шемотюк також не був присутній на засіданні, а включався по скайпу з СІЗО. Розгляд апеляції Горбаня було заплановано на 10:30, Шемотюко – на 13:40.

Однак, як повідомив нардеп Олег Барна в Facebook, засідання перенесли на 13:45 у зв'язку з тим, що з суду першої інстанції вчасно не доставили документи по цій справі.

На судах були присутні десятки активістів різних організацій.

Як повідомлялося раніше, 3 лютого мітингувальники вимагали знести каплицю УПЦ МП (храм Десятинного монастиря), яка розташована біля фундаменту Десятинної церкви. Активісти наполягають, що це споруда стоїть там незаконно, а територія належить Київському музею історії. Київська влада раніше обіцяли знести всі незаконні споруди в цьому місці (там розташовані будівельні вагончики), за винятком будівлі УПЦ МП, оскільки для його знесення необхідно рішення суду. Прокуратура вже пообіцяла подати позов в інтересах громади Києва. Напередодні мітингу храм намагалися підпалити, підозрювані заарештовані.Акт



Категория: Киев