У Києві продовжать розглядати справу про вбивство журналіста Бузини


Опубликованно 19.05.2018 16:54

У Києві продовжать розглядати справу про вбивство журналіста Бузини

Перше попереднє засідання відбулося 9 лютого, проте через зайнятість суддів у засіданні було оголошено майже двотижневу перерву. Судове засідання супроводжувалося мітингом на підтримку обвинувачених.

Шевченківський районний суд Києва у четвер, 22 лютого, продовжить попереднє засідання у справі про вбивство відомого українського журналіста і письменника Олеся Бузини.

На попередньому засіданні, початок якого заплановано на 10.00, суд повинен вирішити, чи можна приступити до розгляду кримінальної справи по суті, відправити на додаткове розслідування або ж його варто закрити.

Суд у справі Бузини: піар і сльози

Олесь Бузина був застрелений 16 квітня 2015 року біля свого будинку у Києві. У журналіста випустили чотири кулі, одну з них – в голову. Інцидент розслідувався за статтею "умисне вбивство". Слідство розглядає кілька версій вбивства, зокрема, пов'язану з професійною діяльністю журналіста. Президент України Петро Порошенко назвав "справою честі для української влади" розкрити цей злочин.

Через два місяці після вбивства глава МВС України Арсен Аваков зробив гучну заяву про розкриття справи. За його словами, силовики в ході проведення спецоперації затримали двох виконавців вбивства — Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Обидва затриманих були бійцями добровольчих батальйонів і брали участь в антитерористичній операції в Донбасі.

Правоохоронці вважали, що Медведько і Поліщук вбили Бузину, бо в його творчості "простежувалися антиукраїнські настрої". У той же час захист підозрюваних надала свідчення свідків, які під присягою повідомили, що підозрювані в момент вбивства перебували в Донбасі і ніяк не могли вчинити злочин. Крім того, адвокати поставили під сумнів експертизу ДНК, яка є одним з головних аргументів слідства. Зокрема, захист надав суду висновок експертного інституту про те, що в Україні офіційно немає необхідних реактивів для проведення такої експертизи ДНК, на яку посилається слідство.

У зв'язку з недостатністю доказів, обидва підозрюваних в кінці 2015 року були відпущені судом під частковий домашній арешт з 19.00 до 08.00. Пізніше у справі призначено низку додаткових експертиз, проведення яких затягнулося.

Голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер, звертаючись до матері загиблого журналіста, заявила, що в ООН стурбовані неналежним розслідуванням вбивства Бузини, "як і в інших справах щодо журналістів".

Мати Олеся Бузини: "Рада, що Гужва не повторить долю мого сина"

Сім'я Бузини і її адвокати також висловлювали невдоволення тривалим розслідуванням справи і безкарністю винних.

"Прокуратура стверджує, що вбивці давно встановлені і їх вина доведена, але чомусь справа довго не направлялося в суд", — написав представник матері Бузини адвокат Ренат Кузьмін на своїй сторінці в Facebook.

У серпні 2017 року мати журналіста подала позов в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Тоді Кузьмін пояснював, що "знущання української влади над Валентиною Бузиною" змусили її звернутися до ЄСПЛ.

Для розгляду справи про вбивство журналіста була призначена колегія суддів у складі Євгенія Сидорова, Олега Лынника і Тетяни Левицької. Перше попереднє засідання відбулося 9 лютого, проте через зайнятість суддів у засіданні було оголошено майже двотижневу перерву. В ході першого засідання захист обвинувачених клопотав про розгляд справи судом присяжних. Але суд відмовив захисту у задоволенні цього клопотання.

Адвокат обвинувачених Андрій Федур вважає, що в такому складі суддів справа не має перспективи.

"Я особисто переконався, що цей процес в цьому складі суду вже не має ніякої перспективи. У наших підзахисних є конституційне право на суд присяжних, тобто щоб їх судив народ України, а нам сьогодні розповідають щось інше, що є ця "радянська трійка", яка вас трохи посудит, вирішить питання доказів, яких свідків викликати у судове засідання, яке вирішить питання запобіжного заходу, призначити справу до розгляду, а потім у вас якимось чином з'явиться суд присяжних", — сказав Федур.

Він заявив, що чинне законодавство не передбачає такої процедури, за якою вирішив йти суд. При цьому Він додав, що захист обвинувачених готова брати участь у судовому процесі в подальшому.

У свою чергу представник держобвинувачення у справі зазначив, що захист зможе в подальшому знову заявити клопотання про суд присяжних, але тільки після завершення попереднього засідання та призначення справи до розгляду по суті.



Категория: Киев