Прикраси з цитрином - кращий подарунок


Опубликованно 19.02.2019 07:00

Прикраси з цитрином - кращий подарунок

Здається, цей жовтий сонячний камінь створений, щоб піднімати настрій і дарувати радість. З давніх часів його використовували для створення ювелірних прикрас. Цитрин однаково добре виглядає як з золотом, так і сріблом. Звичайно, частіше на прилавках можна побачити більше виробів із золота. Наприклад, золоті сережки з цитрином. Але прихильницям срібла не варто зневірятися, адже прозорі або світлі цитрини можуть чудово виглядати в оправі з білого металу.

Добре виглядає камінь і в компанії з іншими самоцвітами, що дозволяє майстрам створювати шедеври ювелірного мистецтва.

Природний відтінок каменю так світлий і життєрадісний, що багато світські модниці вибирають прикраси з цього дивовижного каменю. Історія

Незважаючи на те, що ювеліри працювали з цитрином ще з античних часів, великого поширення прикраси з цим каменем не отримали. Це пов'язано з тим, що природні кристали ювелірної якості досить рідко зустрічаються.

У середні століття ограновані кристали цитрину прикрашали корони європейських государів. Ще з цього каменю вирізали печатки й амулети, а прикраси з жовтим кварцом носили багато придворні дами. Правда, в ті часи камінь називали іспанською або золотистим топазом.

Свою назву мінерал отримав тільки в 1747 році, від латинського слова citreus ("лимонний"). Забарвлення цитрину

Цитрин відноситься до численної групи кварцу і є близьким "родичем" аметиста і гірського кришталю.

Його хімічна формула, діоксид кремнію SiO2, давно добре відома фахівцям. А відтінки природного цитрину залежать від наявності та кількості домішок заліза, літію або алюмінію.

У природі жовта з відтінком зеленого забарвлення кристалів, що робить камені схожими на топаз, дуже рідкісна. Тому ювеліри високо цінують кожен знайдений камінчик.

Набагато частіше добувають непрозорі зразки, які підходять для виготовлення виробів або декоративних вставок в прикраси. Однак зустрічаються в природі зразки мінералу, коли в кристалі є помітні включення сторонніх матеріалів. Здається - безплідний шлюб, але такі камені високо цінуються професіоналами з-за своєї унікальності. Вони отримали назву "моховий цитрин", і саме з таких знахідок виходять ексклюзивні ювелірні прикраси з цитринів. Не тільки природа

Порівняно з іншими кварцами, цитрин досить рідкісний. Його поклади у вигляді прозорих кристалів є в Бразилії, Росії, США, Іспанії та Франції.

Однак заповзятливі ювеліри ще з середніх століть придумали заміну природному цитрину. Якщо піддати інші мінерали групи кварцу впливу підвищеної температури (від 300 до 500С), первинний колір каменю змінитися на насичений жовтий, іноді з благородним червонуватим відливом.

Наприклад, на Уралі знаходили багато димчастого кварцу, майже не має ювелірної цінності. Але, після того, як кристали кварцу запікали в хлібі або нагрівали в горщику з золою, вони перетворювалися в іскристе подобу цитрину. Часто "створені" кристали виявлялися красивіше натуральних, у них більш насичений відтінок, та й колірна гамма цікавіше. До того ж, прогрівали тільки прозорі, чисті зразки, без тріщин і прожилок, щоб максимально збільшити їх вартість.

В наші дні каміння вже не запікають у коровай хліба, виготовлення цитрину з недорогих кварцу поставлено на промисловий потік. І це непогано, вдалося отримати унікальний відтінок каменю: густого винного кольору з золотистим блиском. Колір отримав назву "мадера" і такі прикраси з цитрином цінуються дуже високо. Ограновування або кабошон

Те, яку форму після обробки отримає камінь, залежить від його прозорості та наявності дефектів. Ювелірні камені III класу, повністю прозорі та з хорошим блиском, піддають діамантового огранювання. Тоді після обробки камінь починає виблискувати і переливатися всіма гранями. Іноді, щоб повністю розкрити красу кристала, застосовують комбіновану ювелірне огранювання. Такі заготовки використовують для виготовлення золотих прикрас з цитрином.

Непрозорі мінерали або камені із сторонніми домішками відносять до ?V класу напівдорогоцінного каміння. Для вставок в кільця або кулони застосовують огранювання "кабошон", після якої камінь набуває блиск і фактуру. А для ювелірних вставок у вироби майстер може просто відшліфувати пластинку мінералу.

До речі, незважаючи на те, що штучно створені цитрини мають більш яскраву і соковиту забарвлення, справжні майстри цінують слабко пофарбовані природні кристали за їх рідкість. Тому не варто дивуватися, якщо жіноча прикраса з цитрином меншого розміру і блідою забарвлення буде коштувати набагато дорожче більш яскравих аналогів. Містичні властивості

Здавна людей приваблювала не тільки сяюча краса цитрину, але і його чудова сила. У Стародавньому Римі прикраси з цим каменем могли носити тільки філософи і сенатори, люди, які користуються великою повагою у суспільстві. Вважалося, що мінерал дозволяє розкрити природні таланти, перемогти невпевненість і навіть впоратися з депресією.

У різні століття прикраси з цитрину розглядали як могутній містичний оберіг. Багато хто вірили, що камінь посилює парапсихологічні здібності і розвиває пророчий дар.

На Сході люди вірили, що володіння цитрином приносить достаток і багатство, а також оберігає свого власника від укусів змій і скорпіонів. Особливості вибору прикрас

Цей сонячний камінь цілком зможе стати своєрідним талісманом своєму власникові. Головне, як можна частіше тримати цитрин при собі, тому краще вибрати прикраса, яку можна надягати кожен день. Це може бути кулон або сережки з цитрином, а для представників сильної статі підійде перстень з огранованим каменем.

Сприятливий вплив цитрину підсилюють інші камені. Сміливо можна поєднувати жовтий осколок сонця з сердоліком, гранатами і нефритом. А ось від сусідства з цирконом, турмаліном або опалом властивості цитрину слабшають.

Як і всі мінерали групи кварцу, цитрин може втрачати своє забарвлення від впливу сонячних променів. Краще зберігати прикраси в зачиненій скриньці і не носити їх дуже сонячний день. Цитрин і знаки Зодіаку

Майже ідеально підійдуть прикраси з цитрину представникам земних знаків (Тельця, Козерога і Діві). Саме їм камінь допоможе знайти фінансове благополуччя і неперевершеність.

Вогненним знакам оброблені кристали подарують внутрішній комфорт і додаткове натхнення. Знаки Повітря теж отримають творчий потенціал і впевненість у своїх силах.

А ось для знаків Води, особливо для Скорпіона, цей камінь протипоказаний. У цьому випадку він послаблює енергетику і позбавляє свого власника життєвих сил. Автор: Колеснікова Олександра 8 Грудня, 2018 0 коментарів Показувати: Нові Нові Популярні Обговорювані

Вийти

:) ;) :( :p :] :o :D :-/ :-$ <3 ? Увійти через соцмережі:

Анонімно ? Ви дійсно хочете видалити цей коментар? Видалити ? Причина скарги Небажана реклама або спам Матеріали сексуального чи порнографічного характеру Дискримінаційні вислови або натуралістичний контент Образи або погрози Повідомити Повідомити Коментувати



Категория: Мода