Чим відрізняється смокінг від фрака? Правила носіння
Опубликованно 14.02.2020 06:10
Сьогодні ставлення до одягу стає все більш демократичним. Наприклад, раніше побачити високопоставлену особу на офіційному заході без краватки було абсолютно нереально. Сьогодні такі обмеження діють аж ніяк не у всіх випадках.
Тим не менше таке поняття, як дрес-код, ще ніхто не відміняв. Так, у деяких компаніях до зовнішнього вигляду співробітників пред'являються досить жорсткі вимоги. Особливо це стосується офісів та банків. Там одяг має бути суворою.
Але потрібно відзначити, що претензії до одягові можуть пред'являтися не тільки в робочий час. Існує ряд світських заходів, де в запрошеннях прописуються вимоги до типу костюма, в якому на ньому повинен з'явитися гість. В тому числі це стосується і класичної чоловічого одягу. Є кілька її видів, зокрема, мова йде про фраку і смокінгу. Чим вони відрізняються один від одного? Про це і піде мова. Не завжди були святкової одягом
Обидва види костюма - смокінг і фрак - ставляться до одягу, яку надягають в особливо урочистих випадках. Однак не всі знають, що раніше справа йшла зовсім інакше.
Так, фрак походить від військового кавалерійського костюма, щоб зручно було знаходитися в сідлі, у піджака була вкорочена передня частина. А ось смокінг і зовсім був домашньої одягом, який носили зверху, з метою не зіпсувати дорогий фрак, випадково впустивши на нього попіл, звідки і взялася назва.
Важливо запам'ятати, що сьогодні ситуація змінилася, обидві ці різновиди чоловічого одягу застосовуються суто під час урочистості. Далі розглянемо, ніж фрак відрізняється від смокінга. Смокінг
Він має ряд стилістичних особливостей і відрізняється кроєм. Цей вечірній костюм буває чорного або темно-синього кольору. Він складається з піджака, у якого лацкани обшиті шовком. У штанів є лампаси, також шовкові.
Розглядаючи, чим відрізняється смокінг від фрака, потрібно відзначити, що протягом десятиліть мода надавала вплив на зовнішній вигляд першого. Сьогодні можна знайти найрізноманітніші фасони. Класичний мало відрізняється від його виду на початку минулого століття. Традиційного фасону смокінг буває або двобортним, або однобортним. У першому випадку допускається різне число гудзиків. А у другому - лише одна, шовком обшита. Розрізів ззаду у смокінга немає. Фрак
Його застосовують в суворо визначених випадках, згідно з дрес-кодом. У цього виду костюма для особливо урочистих випадків досить своєрідний покрій, який декому здається досить дивним. У нього коротка передня частина, а поли фрака ззаду, навпаки, довгі. Вони спускаються нижче стегон. До верху додаються прямі брюки, які, як і у випадку зі смокінгом, мають з боків атласні лампаси. Фрак буває виключно чорного кольору. Правила носіння "піджака для куріння"
Їх потрібно знати, щоб зрозуміти, чим відрізняється смокінг від фрака. Перший з них можна носити і на неофіційні заходи. Іноді він буває світлих тонів. В його суміщення з іншими видами одягу існує дещо більше вольностей, ніж у випадку з другим розглянутим тут виглядом костюма. Ось особливості носіння цього предмета з чоловічого гардероба: Його поєднують з сорочкою тільки білого кольору. При наявності коміра-стійки передбачається присутність краватки-метелики. Лацкани завжди шовкові. Гудзики на смокінгу потрібно застібати.
Продовжуючи вивчати, чим відрізняється смокінг від фрака, перейдемо до розгляду принципів носіння другого з них. Як правильно носити піджак "з хвостом"?
Тут також існують певні канони. Завжди чорний колір. Надівається на офіційні заходи після семи вечора. Під піджаком повинна бути біла сорочка, у якій комір-стійка. Краватка-метелик обов'язковий. На рукавах присутні запонки скромного вигляду. Піджак повинен бути розстебнутий, щоб були видні дорогі гудзики на жилеті. Носити з фраком наручний годинник - поганий тон.
Щоб остаточно розібратися в тому, чим відрізняється смокінг від фрака, підіб'ємо короткий підсумок. Висновок
Обидва види костюма призначені для вечірніх урочистих заходів, але смокінг можна носити і в неофіційній обстановці. Тому у другому випадку допустимо більшу кількість поєднань з іншими предметами гардеробу. Так, при носінні фрака допустима тільки біла сорочка зі стоячим коміром і з метеликом. У поєднанні зі смокінгом можна одягати сорочки й іншого крою, при яких метелик не обов'язкова.
Ще до фрака покладається пікейний жилет, який застібають на всі ґудзики. А також повинні бути запонки і білу хустку в нагрудній кишені. Його виключають лише у разі носіння нагород.
Ольга Стрєлкова
Категория: Мода