Прозорі дорогоцінні камені: фото, назви і опису
Опубликованно 15.02.2020 07:25
Прозорі дорогоцінні камені надають ювелірним прикрасам витонченість і розкіш. Вони приваблюють погляди своїм характерним переливом світла. Ці мінерали прикрашають і зовнішній вигляд людини, і його побут, даруючи ні з чим не порівнянний блиск і сяйво. Купуючи вироби з дорогого натурального матеріалу, можна бути впевненим, що воно ніколи не буде дратувати свого господаря, а подарує йому відчуття розкоші, впевненості та комфорту. Алмаз
Батьківщиною цього каменю вважається Індія. В Європу камінь привіз Олександр Македонський, який, дізнавшись про камені неймовірної краси, спеціально відправився за ним в Індію.
Унікальність алмазу — в його структурі. Завдяки своїй особливій кристалічній решітці, мінерал має високу твердість і теплопровідність. Всупереч розхожій думці, алмаз у своїй більшості не безбарвний. Природа щедро подбала про кольоровій палітрі цього прозорого дорогоцінного каменю.
Найпоширеніший колір алмазу — жовтий. За ним слідує коричневий, рожевий і помаранчевий. Найрідкісніші і дорогі екземпляри — зелені, блакитні і червоні. Осібно серед всіх тримається чорний алмаз. З-за великої кількості вкраплень домогтися частоти його ограновування не завжди представляється можливим.
Країни-фаворити по видобутку алмазів — Бразилія, Росія, Індія, ПАР, Ангола.
Вважається, що алмаз володіє великим впливом на свого володаря. Він дарує мужність, впевненість і захищає від будь-якого негативного впливу. Олександрит
Цей імператорський камінь має властивість змінювати своє забарвлення залежно від освячення, від світло-зеленого до темно-бордового. Вперше цей дорогоцінний камінь прозорого кольору був знайдений в 1833 році на уральських копальнях. Широкій публіці він був представлений у квітні 1834 року в день іменин російського государя Олександра II, у зв'язку з чим і отримав свою назву.
Олександрит — різновид хризоберилу. Його хімічний склад досить складний. У нього входить залізо, титан і хром. Саме завдяки останньому, цей прозорий дорогоцінний камінь здатний до унікального колірному реверсу.
Олександрит рідко буває безбарвним. Найбільше він поширений в блакитно-зеленому кольорі. Також зустрічаються екземпляри оливкової і коричневого відтінків.
Сьогодні найбільшим постачальником олександриту на світовий ринок є Шрі-Ланка, Індія, Танзанія і Мадагаскар.
Олександрит благотворно впливає на нервову систему і психіку свого власника. Існує думка, що з його допомогою можна вилікуватися від алкоголізму. Аквамарин
Прозорий дорогоцінний камінь блакитного кольору, є різновидом берилу. Найбільш цінними вважаються мінерали, що мають колір чистої і прозорої морської води.
Пік популярності аквамарину припав на початок двадцятого століття і стиль ар-деко. Його льдистая прозорість зробила аквамарин одним з улюблених матеріалів ювелірів, поряд з діамантами, смарагдами, сапфірами. Він чудово виглядав у популярної в ті часи прямокутної ограновуванні, яка підкреслювала його лаконічну строгість.
Найбільш значні родовища самоцвіти знаходяться в Бразилії, Росії та на Мадагаскарі.
Камінь здатний захищати свого власника від брехні і негативного впливу. Він вміє підтримувати почуття закоханих і вирішувати суперечки. Гіацинт
Цей камінь мудрості і удачі оповитий таємницею і чарами. Мінерал є прозорою ювелірної різновидом цирконію з алмазним блиском. Містить у собі марганець, із-за чого має червоно-коричневу колірну палітру.
Гіацинт — рідкісний і цінований ювелірами камінь. З-за високої твердості його можна обробляти ступінчастою або діамантовою огранюванням. Щільність і коефіцієнт заломлення цього мінералу залежить від родовища.
Добувають його у В'єтнамі, Індії, на Шрі-Ланці, на Мадагаскарі і в Росії.
Згідно давньої символіки, гіацинт — камінь успіху і сталості. Він здатний поліпшувати зір, зберігати молодість і оберігати від нічних кошмарів. Він дарує спокій, допомагає розбагатіти і розпізнати брехню. Гірський кришталь
Цей загадковий білий і прозорий дорогоцінний камінь з давніх часів оточений ореолом таємниць і легенд. Древні філософи вважали, що гірський кришталь — є застигла і перетворилася в лід, силою магії, вода.
Якщо звернутися до науки, то цей мінерал є різновидом кварцу. Чисті, без яких-небудь дефектів кристали зустрічаються рідко і цінуються дуже високо. Практичне значення мають екземпляри від 3 см і більше.
В античні часи з нього вирізали різні судини і прикраси. І зараз, зайшовши в ювелірний магазин, можна побачити на прилавку сережки, кільця, підвіски та браслети з гірським кришталем.
Вироби з цього каменю у багатьох асоціюються з чаклунством. Досить згадати незамінний атрибут всіх ворожок — магічний кришталевий кулю. Головна властивість мінералу — це здатність дарувати людині ясновидіння.
А ось дезінфікуючу властивість гірського кришталю підтверджена науково. Його прикладають до ран і ударів для швидкого загоєння. Мінерал, покладений під подушку, здатний позбавити від безсоння. Смарагд
Природний смарагд є прозорим дорогоцінним каменем зеленого кольору і відноситься до берилловой групі. Згідно класифікації, смарагд разом з алмазом, олександритом, сапфіром і рубіном належить до самоцветным мінералам першого порядку.
Важливим критерієм є його прозорість і колір. Досконалий смарагд — кришталево-чистий і прозорий камінь з рівномірним розподілом кольору. Примірники понад 5 каратів цінуються вище алмазів.
Особливо дорогими вважаються смарагди з Колумбії. Вони володіють соковитим трав'янисто-зеленим відтінком. А ось замбийские смарагди відрізняються особливою прозорістю і чистотою блиску. Вони набагато темніше колумбійський і можуть мати навіть блакитні тони. Також високоякісні смарагди видобувають в Бразилії, Росії, Афганістані та Єгипті.
Якщо говорити про магічні властивості цього прозорого дорогоцінного каменю, то його завданням є порятунок свого власника від поганих звичок — невірності, брехні, шахрайства. Якщо ж його власник не має поганих нахилів, то смарагд дарує йому здоров'я та удачу. Рубін
Рубін є різновидом корунду і належать до класу оксидів мінералом. Прозорий дорогоцінний камінь, поступається по твердості тільки алмазу. Зустрічається на всіх континентах землі, крім Антарктиди. Найбільш значущими країнами-експортерами рубіна є М'янма, Шрі-Ланка і Таїланд.
Рубін має особливу вогненно-червоне забарвлення, якої не мають інші прозорі дорогоцінне каміння (фото). Це відбувається завдяки наявності в складі мінералу домішки хрому.
Цей камінь добували в Бірмі ще в період Бронзового століття. Дуже високо цінувалися рубіни і в Стародавній Індії. Там їх використовували у виготовленні талісманів.
Цей камінь вважається символом пристрасті, енергії і влади. Вона додає людині сили і захищає від чорної магії. Також існує думка, що зміною кольору, рубін попереджає свого власника від небезпеки. Сапфір
Синій прозорий дорогоцінний камінь з різновиди корунду. Його відтінки можуть варіюватися від рожевого до чорного, але минерологи вважають істинними саме темно-сині сапфіри. Його характерністю є велика ступінь твердості і сильний скляний блиск.
Найбільш цінні сапфірові розсипи знаходяться в Азії, Індії і США. Найбільш відомі сапфіри — кашмірські. Свою назву вони отримали від місця своєї здобичі — Кашміру (область на півночі Індії).
Сапфір вважається небесним каменем і має космічної енергетикою. Його часто використовують під час медитацій. Він приборкує пристрасті, зміцнює дух, приносить у сім'ю вірність і любов. Топаз
Свою назву дорогоцінний прозорий камінь отримав за місцем свого першого виявлення на острові Топазиос в Червоному морі. Його колірна гамма дуже різноманітна: від коричневого до блакитного, жовтого і рожевого. Часто зустрічаються і безбарвні мінерали.
Як показує історія, саме цим каменем в давнину прикрашали корони королі і султани багатьох країн. В Росії в XIX столітті його називали «сибірським алмазом». В даний час світовими постачальниками топазів є Німеччина, Зімбабве, Мадагаскар і Бразилія.
Необроблений топаз практично не блищить. Тільки після огранки у нього з'являється дивовижний скляний блиск, що дозволяє милуватися незвичайним сяйвом самоцвіти в ювелірних виробах.
Вважають, що топаз захищає від псування, чаклунства, дає сили організму справитися з депресією. Його можна закликати на допомогу, коли потрібно сконцентруватися або заспокоїтися. Демантоїд
Цей прозорий зелений дорогоцінний камінь вважається найдорожчою різновидом граната. Він відомий з давнини і раніше, помилково, його часто називали хризолітом. Саме цей самоцвіт був фаворитом колекцій ювелірних прикрас дворянства кінця XIX століття.
З-за того, що демантоїди зустрічаються досить рідко, вони становлять чималу ювелірну цінність. Колірна гра цього мінералу проявляється навіть сильніше, ніж у алмазу.
Цей самоцвіт допомагає своєму власнику стати більш зібраним і сконцентрованим. Намисто з цього каменю покращують роботу серця, а браслет позбавляє від безпліддя. Благородна шпінель
Цей красивий напівкоштовний камінь представлений різноманітною палітрою відтінків. Його окремі екземпляри порівнянні з вартістю рубінів і сапфірів. Благородна шпінель містить у собі різні мінеральні домішки, які забарвлюють її у всілякі відтінки: синій, жовтий, зелений, бурий, червоний і навіть чорний.
Найбагатші родовища шпінелі в Бірмі, Шрі-Ланці, Таджикистані, Бразилії та Індії.
Камінь відмінно підійде людям, чия робота пов'язана з відрядженнями. Він здатний формувати сприятливі умови для життя свого господаря, залучаючи фінанси і удачу. Хризоберил
Назва самоцвіти сталося від грецького ??????, що перекладається як «золото». Мінерал відрізняється скляним блиском і буває золотистого, блакитного, зеленого, сірого або коричневого відтінку.
Найбільш якісні зразки кристалів — предмет колекціонування, причому, цінність деяких екземплярів може перевищувати їх вартість в ювелірних виробах.
Поклади хризоберилу є в Бразилії, на Цейлоні, Мадагаскарі та США.
Носіння золотого кільця з хризобериллом, сприяє розвитку інтуїції і прозорливості. Вважається, що цей самоцвіт здатний полегшувати стан похмілля.
Оксана Скрипова
Категория: Мода