Камінь, схожий на діамант. Аналоги діамантів: огляд, властивості каменів, основні відмінності


Опубликованно 20.02.2020 18:55

Камінь, схожий на діамант. Аналоги діамантів: огляд, властивості каменів, основні відмінності

Є ряд коштовних і напівкоштовних каменів, схожих на діаманти як за зовнішнім виглядом, так і дуже близьких за фізичними властивостями. Деякі з цих каменів є натуральними каменями, але більша частина їх є синтетичними аналогами рідко зустрічаються в природі мінералів. Штучні кристали в наш час вирощуються в лабораторних умовах. Індустрія ця дуже широко поширена. Білий сапфір

У мінералогії сапфірами називають тільки синю різновид мінералу, всі інші, за винятком рубіна, іменуються корундами. Білий сапфір є безбарвною, чистою формою оксиду алюмінію і не містить оксидів інших металів, що забарвлюють корунди у різні відтінки.

Біла різновид сапфіра використовується в якості алмазної імітації, точніше, розумної альтернативи дорогому діаманту. Цей дуже схожий на діамант камінь поступається алмазу лише в твердості – 9 за шкалою Мооса. Камінь практично неможливо пошкодити. Якщо, звичайно, цілеспрямовано не дряпати його технічним алмазом або корундом. Білий топаз

Білий топаз, натуральний напівдорогоцінне каміння, силікат алюмінію, при твердості 8 за шкалою Мооса вважається у ювелірів щодо неміцним. Володіє сильним скляним блиском з легким перламутровим відливом. Виглядає добре огранений камінь як справжній алмаз. У ювелірних виробах тільки фахівець може їх розрізнити.

Прозорі сапфір і топаз не є імітаціями, їх, скоріше, слід назвати аналогами діамантів. Муассанит

Муассанит – кристалічна форма карбіду кремнію. Зустрічається рідко, зазвичай його знаходять в метеоритних кратерах або поруч з ними. Практично весь використовуваний в ювелірній промисловості муассанит – штучно зроблений мінерал.

З-за своєї твердості (9,5 за шкалою Мооса) цей імітаційний мінерал найбільш близький до діаманту по довговічності. Виглядає камінь схожим на діамант, але сильно відрізняється від нього за оптичними властивостями.

Муассанит затьмарює діаманти. Це не жарт. Камінь чудово відбиває світло. Коефіцієнт дисперсії муассанита перевищує коефіцієнт дисперсії алмазу. Промінь білого світла розкладається на монохроматичні промені всього спектра райдуги. Камінь переливається, подібно вогнів неонової реклами, і цей трохи вульгарний блиск відразу видає імітатора. Тим не менш багато людей часто називають муассанит штучним діамантом.

Для любителів гламуру без епічного цінника розміром в піврічну зарплату це ідеальний камінь. Кубічний цирконій

Вперше синтезований в кубічній сингонії в 1970 р. для потреб оптичної промисловості кристал діоксиду цирконію відразу привернув до себе увагу ювелірів своїм потенціалом імітатора алмазу. У Радянському Союзі він був названий фианитом, технологію розробляли вчені Фізичного Інституту Академії Наук. На заході камінь називають цирконієм, цирконитом і позначають абревіатурою CZ.

Штучно вирощений з розплаву в лабораторних умовах в необмежених кількостях і доступний за ціною кристал відразу отримав влучне визначення "діаманта для народу".

Сьогодні це один з найпопулярніших замінників діаманта. Його можна зустріти у виробах знаменитих ювелірних брендів та масових виробників елітної біжутерії.

Камінь має оптичні властивості, дуже близькі до оптичних властивостей алмазів. Але не тільки ці унікальні властивості сприяли широкому використанню кубічного цирконію в ювелірних виробах. Камінь фантастично дешева: фіаніт вагою в один карат коштує близько 20 доларів на світовому ринку. Технологія вирощування така, що швидкість росту кристала коливається від 8 до 10 мм/год.

Основне, чим відрізняється фіаніт від діаманта, – це твердість, вона становить 8,5 за шкалою Мооса. Камінь легко пошкоджується і досить швидко зношується, втрачає блиск. За питомою вагою кубічний цирконій набагато важче алмазу.

Візуально визначити, який камінь в ювелірних виробах, цирконій або алмаз, може тільки досвідчений знавець. Штучно вирощені кристали завжди бездоганні, вони не мають дефектів, які часто зустрічаються в натуральних коштовних каменях. Це, до речі, основною експрес-аналіз, яким користуються ювеліри. У порівнянні діаманта і фіанітів не вимагається проведення тривалих і складних аналізів. Якщо дорогоцінний камінь виглядає як діамант, але не має ніяких вад і ідеальний, він, безсумнівно, є кубічним цирконієм.

Лідером з використання для виготовлення стильних прикрас ультрасучасного дизайну є цирконій. Камінь в ювелірних виробах може виглядати і витончено, і брутально, у залежності від розміру і кольору кристала.

Технологія вирощування кристалів фіанітів вдосконалена за ці роки настільки, що колір кристалів варіюється від прозорого до чорного. Гранат

Серед природних гранатів не зустрічаються безбарвні кристали. Але синтетичні різновиди мінералів в лабораторних умовах можна створювати з будь-якими заданими колірними характеристиками.

Всі безбарвні кристали граната штучного походження і використовуються в ювелірних виробах в якості аналога діаманта. Переважно його використовують у сережки, кольє, кулони і підвісках, так як гранат набагато м'якше алмазу – твердість синтетичного граната коливається від 7,5 до 8,5 за шкалою Мооса. Його перевагою в якості імітатора алмазу є блиск: безбарвна різновид мінералу має алмазним блиском. Шпінель

Рідкісний мінерал, суміш оксидів алюмінію і магнію. Прозорі забарвлені різновиди шпінелі іноді використовуються в якості імітації діаманта. Камінь, схожий на діамант, володіє яскравим скляним блиском і непоганими оптичними властивостями.

Як і всі замінники, шпінель м'якше (близько 8,0 за шкалою Мооса) цього алмаза. Рутил

Рутил – природний мінерал, чистий діоксид титану. Відноситься до категорії напівкоштовних і виробних каменів. Існує розвинена індустрія виробництва синтетичного аналога рутилу. В природі не зустрічаються безбарвні варіації каменю, але в лабораторних умовах виростити кристал без домішок – елементарно. Іноді використовують як імітатора діаманта.

Це досить м'який мінерал, з твердістю за шкалою Мооса 6,0-6,5. Така твердість вважається недостатньою для ювелірних вставок в дорогі метали, так як подряпини на них можуть залишати навіть частинки пилу при сильному терті. Кристали рутилу зазвичай використовують при виробництві біжутерії для масового споживача.

Вибір: діамант або...

Безумовно, діаманти можуть бути кращими подругами деяких дівчат. Але не всіх і не завжди.

Так, вони красиві, довговічні, дивовижно виблискують. Вони поза часом і поза моди. Дороги і занадто классичны, якщо ви з тих сучасних дівчат, які хочуть носити щось інше на своєму безіменному пальці.

Багато століть існувало непорушне правило етикету: дами молодший тридцяти п'яти років діаманти не носять. Камінь був символом досягнення його володаркою "бальзаківського віку", а яка леді готова визнати себе старою?

Також не одягали прикраси з діамантами до п'яти годин вечора. Це вечірня прикраса, діамант найкраще проявляє свою чарівність за різноспрямованого штучному освітленні, будь то полум'я свічок або світло сучасних енергозберігаючих ламп.

Звичай дарувати нареченій обручку неодмінно з діамантом виник в результаті розумної і цілеспрямованої маркетингової компанії " Де Бірс в тридцяті роки XX століття. Це була єдина поступка, яку зробило суспільство. Обручку з діамантом носять постійно, і це не є моветоном.

Сучасний ювелірний дрес-код не настільки категоричний. Головне у виборі повсякденних прикрас: почуття стилю і міри. Великий діамант у кільці на руці пані, выгуливающей вівчарку на пустирі в спортивному костюмі, виглядає так само безглуздо, як купальник на лижній прогулянці.

Olga Lans



Категория: Мода